Нема детали NO SUCCESS

нашите предности

 • Имаме повеќето напредни опрема подолу за да се гарантира капацитет за производство и квалитет.
  1. ткаенини инспекција машина за да се гарантира квалитетот на влезните материјали.
  2. ткаенини пред-намалување на машина за контрола на еластичност ткаенина да се направи големина облека повеќе стандардизирани.
  3.Auto машина за сечење да го контролира секој сечење панели е стандард со стабилна и, исто така, да се подобри ефикасноста.
  4. Авто виси систем за подобрување на производните капацитети.

 • Имаме целосен процес инспекција на производи, од материјал инспекција, сечење панели инспекција, инспекција полу-готови производи, инспекција готовиот производ за да се обезбеди квалитет на производот. Така што квалитетот ќе биде контрола во секоја фаза.

 • Имаме силна R & D тим вклучува дизајнер, креатори на моделот, креаторите на примерок за да ви помогне да развијат нови производи.

 • Имаме силен тим за продажба да ви обезбеди најдобра услуга за вашите нарачки. Тие се професионални и пациент со богато искуство.

Избрана Производи

ЗА НАС

Арабела се користи да биде семеен бизнис кој беше фабриката генерација. Во 2014 година, од кои три деца на претседателот е чувство дека можат да прават повеќе значајни работите на свој, па тие го Арабела да се фокусира на јога облека и фитнес облека.
Со интегритет, единство и иновативни дизајни, Арабела разви од мала фабрика за обработка на 1000 квадратни метри на фабриката со независни правата на увоз и извоз во денешниот 5000 квадратни метри. Арабела инсистира на пронаоѓање нови технологија и висока ткаенина перформанси за да се обезбеди најдобрите производи за клиентите.